+420 739 661 286 aneta@zdravinamiru.cz

Darkfield – vyšetření živé kapky krve

Sledování živé kapky krve v temném poli mikroskopu je nadstandartní vyšetření poskytující komplexní pohled na stav Vaší krve. Upozorní na raná stadia onemocnění, akutní infekce, alergie, nedostatečné trávení, záněty a mnoho dalšího. Pomůže odhalit příčinu již vzniklých chorob.

Díky této metodě můžeme sledovat jevy a komponenty v krvi, které nejsou sledovány při běžném vyšetření krve v lékařských ordinacích a laboratořích. Proto je toto vyšetření vynikajícím doplňkem lékařských testů.

Při sledování kapky krve vidíme potencionálně nebezpečné jevy v krvi v raném stadiu, mnohem dříve, než se objeví symptomy. Nabízí tedy možnost prevence před tím, než se nemoc objeví. Klient se na vlastní oči přesvědčí o stavu svého organismu.

Mikroskopie v temném poli funguje tak, že do roviny celého preparátu jsou vpouštěny pouze boční šikmé paprsky světla, takže pozorované objekty jsou osvíceny jen ze stran, jejich vnitřek se jeví jako tmavý. Také celé pozorované pole je na pozadí tmavé, proto název dark field (z angl. temné pole). Výhodou oproti pozorování ve světlém poli, kdy proud světelných paprsků a z nich vznikajícího tepla prochází přímo skrz živé pozorované krevní elementy je to, že tyto struktury zůstanou po delší dobu živé (asi 20 – 30 minut, u zdravé krve i déle) a lze tudíž pozorovat jejich aktivitu a správnou funkčnost. Navíc v temném poli jsou viditelné i složky krve, které jsou ve světlém poli a při běžných lékařských rozborech neviditelné.

 

Share This