+420 739 661 286 aneta@zdravinamiru.cz

Akupunktura

Akupunktura je jednou ze základních léčebných metod tradiční čínské medicíny. Jedná se o 5 tisíc staré, vyzkoušené praktiky, které již byly většinou civilizovaných zemí světa přijaty jako vědecké, opodstatněné a průkazně zlepšující kvalitu života pacientů.

Je známo, že existuje 12 hlavních akupunkturních drah. Předpokládá se, že lidským tělem proudí po drahách energie, známá jako čchi. Tato čchi nese ke každé buňce Vašeho těla energii. Jakékoliv přerušení nebo nerovnováha v toku čchi vede k onemocnění nebo dysfunkci těchto buněk. Stimulací akupunkturních bodů se upravuje nerovnováha proudění energie na akupunkturních drahách.

Prevence a léčba pomocí akupunktury spočívá v cíleném ovlivňování organizmu stimulací přesně ohraničených míst na povrchu těla, tzv. aktivních bodů. Celkem je na lidském těle téměř 1000 akupunkturních bodů. K samotnému procesu stimulace můžeme využít metodu vlastní akupunktury, která je asi nejznámější a spočívá v zavádění tenkých jehliček. Akupunktura má ovšem také své další alternativní systémy, jež spočívají v aplikaci jiných podnětů určených ke stimulaci aktivních bodů na lidském těle. Mezi tyto podněty patří například teplo (moxa), hmat (akupresura), elektrický proud (elektropresura) nebo baňky.

Cílem je:

  • celková harmonizace
  • zvýšení odolnosti a obranyschopnosti organismu
  • zkrácení trvání onemocnění
  • snížení podávaných chemických léků atd..

Ideální je začít s aplikací jehliček od prvních příznaků onemocnění. Velmi významná je akupunktura v oblasti prevence, kdy její praktikování vede především k pozitivnímu myšlení a pojetí životního stylu člověka. Využívají se obvykle body, které pomohou zvýšit celkovou obranyschopnost organismu.

Share This