+420 739 661 286 aneta@zdravinamiru.cz

Fast food

Stravování ve fast foodech je velkým problémem dnešní uspěchané doby. Konzumací levných, nekvalitních, rozmrazovaných a vysoce zpracovaných potravin si zaděláváme na velké zdravotní problémy jako je nedostatek základních vitaminů a minerálů, obezita, kardiovaskulární choroby atd. Naše střeva i imunita opravdu trpí. Kupujeme si velké množství prázdných kalorií, přepálených tuků, cholesterolu, konzervantů, dochucovadel, soli a cukru. Co třeba u dětí tak oblíbené kuřecí nugetky? Obsahují pouze 50% masa, zbytek tvoří tuk, krevní cévy, nervy, zbytky kostí a chrupavek. A uvědomujete si, že ty krásné ovocné a čokoládové dorty jsou pouhé „čerstvě“ rozmražené polotovary plné barviv a chemie? Ještě Vás nepřešla chuť?

Pokud nemáme jinou volbu a najíst v rychlém občerstvení se zkrátka musíme, vyberme takové pokrmy, které obsahují co nejvíce zeleniny – například saláty, grilovaná zelenina, wrapy. Pokud potřebujeme maso, volme spíše grilované než smažené. A k pití vodu, pokud možno bez ledu.

Světlem na konci tunelu může být skutečnost, že vzniká čím dál více zdravých fast foodů. K dispozici jsou vegetariánské, veganské, salátové, polévkové bary i stánky s čerstvě lisovanými šťávami.

Možná bychom se měli více zamyslet nad celkovým životním stylem, více zvolnit, zhluboka dýchat, být v přítomnosti a užívat si každý den i minutu. Přítomnost máme, minulost už nikoliv a budoucnost je nejistá. 🙂

Aneta Polívková

Share This